slider 735 slider 734 slider 733 slider 732 slider 730 slider 729 slider 727 slider 725

  Yazdır

Hakkımızda

Yönetim Kadromuz


YMM Hakverdi Yaradılmış

YMM Hakverdi Yaradılmış

1981’den 1996 yılına kadar T.C. Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişi olarak görev yapan Hakverdi Yaradılmış, 1996 yılından itibaren Moore Stephens Türkiye ofisinde vergi müdürü ve sonrasında şirket ortağı olarak hizmet vermiştir. Yaradılmış, 2005 yılından beri UBD’de YMM ve sorumlu ortak baş denetçi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

YMM Hasan Yüceer

YMM Hasan Yüceer

Kariyerine muhasebeci olarak başlayan ve birçok şirkette 8 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda hizmet veren Yüceer 1983 yılında kendi muhasebe ofisini hayata geçirmiş ve bağımsız olarak sunduğu hizmetlerine 1999 yılına kadar devam etmiştir. 1999 yılında yeminli mali müşavirlik ünvanına hak kazanmış ve 2001 yılına kadar müşterilerine hizmet vermiştir. 2001 yılında UBD’nin kuruluşunda aktif olarak rol oynayan Yüceer, UBD şirket ortağı olarak hizmet vermektedir.
Çeşitli mesleki konferanslara konuşmacı olarak katılan ve birçok makalesi yayınlanan Yüceer, İstanbul YMM Odası Mali Mevzuat Platformu üyesidir.

YMM Ömer Necdet Aydemir

YMM Ömer Necdet Aydemir

Ömer Necdet Aydemir 1980 yılında muhasebeci olarak başladığı kariyerine 1990 yılına kadar devam etti. 1990 yılında aldığı SMMM unvanı ile kendi muhasebe bürosunu açan Aydemir, müşterilerine sunduğu muhasebe ve müşavirlik hizmetlerini, yeminli mali müşavir unvanına hak kazandığı 1998 yılına kadar sürdürdü. 1998 - 2001 yılları arasında kendi yeminli mali müşavirlik bürosu ile çalışmalarına devam eden Aydemir, 2001 yılında kurucu ortak olarak UBD’nin kuruluşunda yer almış olup halen aktif olarak YMM ve Sorumlu Ortak Başdenetçi olarak faaliyetini devam ettirmektedir.

YMM Şükrü Şenalp

YMM Şükrü Şenalp

1977 yılında Maliye Bakanlığı’nda Vergi Müfettişi olarak çalışmaya başlayan Şükrü Şenalp, 11 yıllık kamu tecrübesinden sonra özel bir tekstil kuruluşunda muhasebe müdürü olarak çalışmalarına devam etti. 1988 yılından 1998 yılında kadar bu görevini sürdüren Şenalp, 1998 yılında yeminli mali müşavirlik unvanına hak kazandıktan sonra görevinden ayrılarak 2001 yılına kadar bağımsız olarak yeminli mali müşavirlik faaliyetini sürdürdü. 2001 yılında UBD’nin kuruluşunda kurucu ortak olarak yer alan Şenalp, o tarihten bu yana şirket ortağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
2003 - 2010 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi’nde Türk Vergi Sistemi, Denetim ve Finansal Tablolar Analizi dersleri veren ve birçok yayında çok sayıda makalesi yayınlanan Şenalp, 2006 - 2007 yıllarında Habertürk TV’de haftalık olarak yayımlanan “Ekonomi Günlüğü” programına konuşmacı olarak katılmıştır.
Şükrü Şenalp halen İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Yüksek İstişare Kurulu’nda görev almaktadır.

YMM Durmuş Yıldıran

YMM Durmuş Yıldıran

1985’ten 1997 yılına kadar T.C. Maliye Bakanlığı’nda Vergi Müfettişi olarak görev yapan Durmuş Yıldıran, 1997 yılından itibaren Moore Stephens Türkiye ofisinde vergi müdürü ve sonrasında şirket ortağı olarak hizmet vermiştir. Yıldıran, 2010 yılında UBD’ye şirket ortağı olarak katılmıştır.


UBD Hakkında


UBD, başta bağımsız denetim ve yeminli mali müşavirlik olmak üzere müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda geniş yelpazede hizmetler sunan bir danışmanlık şirketidir.

UBD olarak misyonumuz, çeşitli sektörlerde uzmanlaşmış kadromuz ile sunduğumuz denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri ile müşterilerimizin danışacağı ilk şirket olmaktır.

Tarihçemiz


2001 yılında alanında uzman 14 yeminli mali müşavirin bir araya gelmesiyle temelleri atılan ve 2004 yılında Ulusal Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş, adını alan şirketimiz; günümüzde 6 şirket ortağı ve yaklaşık 50 personeliyle müşterilerine bağımsız denetim, iç denetim, faaliyet denetimi, vergi ve danışmanlık hizmetleri gibi birçok alanda hizmet sunmaya ve YMM faaliyetini yürütmeye devam ediyor.


Kilometre Taşlarımız


 • 2004

  Bağımsız denetim yetkimizi aldığımız 2003 yılından sonra ilk bağımsız denetim raporlarımızı hazırladık

  Aynı yıl EPDK ve BDDK tarafından yetkilendirildik

 • 2005

  A.B.D.’de kurulu olan ve günümüzdeki “Kamu Gözetimi Kurumu”na karşılık gelen PCAOB “Public Company Accounting Oversight Board” tarafından yetkilendirildik

  Aynı yıl içerisinde uluslararası muhasebe ve denetim ağı TIAG’ın Türkiye’deki yetkili üyesi olduk

 • 2010

  Verdiğimiz hizmetlerde teknolojiden en üst düzeyde faydalanmak üzere yatırımlarımıza devam ederek bilgisayarlı denetim sistemi olan CAP programını tüm şirketimizde kullanmaya başladık

 • 2011

  Atatürk Havaalanı, TEM ve E5 karayolu gibi İstanbul’un ana ulaşım hatlarının kesişim noktasında yer alan İstanbul Vizyon Park’taki yeni ofisimize taşındık

 • 2013

  KGK “Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu” tarafından yetkili bağımsız denetim kuruluşu ilan edildik

 • 2014

  Dünya çapında bağımsız muhasebe, denetim, vergi ve iş danışmanlarından oluşan 600 ortak, 5000 çalışan, 100’den fazla ülkede yer alan 290 ofis ile dünyanın en iyi denetim ağlarından biri olan Russell Bedford üyesi olduk

  (Russell Bedford ağı hakkında detaylı bilgi için: http://www.russellbedford.com/)


Şeffaflık Raporlarımız


Kurumsal sunumumuz